کاشی ارزان

خرید کاشی ارزان

در این مقاله به شما راه حل هایی را خواهیم داد تا  بتوانید کاشی ارزان قیمتی را خریداری کنید. اما این ترفند ها چه می باشد؟ با ما همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات لازم را کسب نمایید.

انتخاب نوع کاشی مناسب

برای خرید کاشی ارزان انواع زیادی انتخاب خواهید داشت. اما مهم است که انواع تایل و کاربرد آن را بشناسید تا انتخاب مناسب تر و مقرون به صرفه تری داشته باشید. با ماهمراه باشید تاهرآنچه که لازم است درباره انواع تایل ها را بدانید به شما آموزش دهیم.

اگر قبلاً در پروژه tile کاری نکرده اید، ممکن است از انواع مختلف کاشی های موجود شگفت زده شوید. کاشی های سرامیکی و چینی محبوب ترین نوع از تایتل ها هستند. اما همچنین کاشی های شیشه ای، کاشی های سیمانی، کاشی های فلزی و کاشی های سنگی وجود دارد که آنها نیز زیاد  طرفدار دارند.

برای بیشتر گیج کننده نبودن این تنوع لازم است بدانید که هر نوع کاشی برای هر مکانی مناسب نمی باشد. البته بودجه شما در زمان انتخاب نیز حرف اول را می زند.

چکونگی انتخاب کاشی مناسب
انتخاب کاشی مناسب

کدام قسمت

در اولین قدم برای انتخاب کاشی ارزان باید بدانید که کاشی را برای چه مکانی و به چه اندازه ای نیاز دارید. زیرا که مکان استفاده از کاشی در انتخاب آن تاثیر مستقیم دارد. پس در قدم اول مکان خود را به درستی اندازه گیری کنید تا از خرید اضافه محصولات کاشی جلوگیری کنید.

اگر دقیقا بدانید کاشی را برای کدام قسمت منزل تان می خواهید، انتخاب اندازه و مصالح بسیار محدودتر و در نتیجه راحت ترخواهد شد. تایل را برای دیوار، کف، کانتر، یا نیمکت حمام،.. می خواهید؟ این نکته را بدانید که به طور معمول سنگ، سرامیک و چینی برای کانتر و کف استفاده می شوند. شیشه معمولا برای دیوارها استفاده می شود.

اندازه

ابعاد هر تایل یا سرامیک با مترمربع سنجیده می ‌شود. این محصولات در ابعاد متفاوت مثلا ۲۰×۲۰،۴۰×۴۰،۶۰×۳۳و اندازه‌های دیگر در بازار موجود هستند. اگر آپارتمان مورد نظر‌تان متراژ کمی دارد بهتر است از ابعاد بزرگ استفاده نکنید زیرا عملا به‌ کار نمی‌آید و اندازه کاشی یا سرامیک مدام باید به قطعات کوچک ‌تر تبدیل شود و این کار علاوه بر از بین بردن زیبایی باعث تولید حجم زیادی از تکه‌های بلا‌استفاده می‌ شود. فاکتور دیگری که در این مورد باید به آن توجه کنید این است که اندازه تایل یا سرامیک‌ هایی را که انتخاب می‌کنید یک اندازه باشند. برای این منظور تایلهای هر بسته انتخابی را روی زمین، در کنار هم قرار دهید و کنترل کنید که اندازه آنها کم و زیاد نباشد. در غیراین ‌صورت به هنگام نصب دچار دردسر خواهید شد.

اندازه مناسب کاشی
اندازه

طرح

طرح‌ و نقش‌هایی که روی تایل و سرامیک‌ها مشاهده می کنیم، اکثرا از ۲ روش روتو یا دیجیتال ایجاد می ‌شوند. در نوع روتو طرح موردنظر روی کاشی حکاکی می ‌شود اما در تکنولوژی دیجیتال با دستگاهی شبیه به پرینتر هر طرح روی تایل یا سرامیک چاپ می ‌شود به همین دلیل تنوع آن بیشتر خواهد بود. بعضی از فروشند‌گان معتقدند تایلهای روتو بهتر هستند و چون نقش مورد نظر روی کاشی حکاکی شده با مواردی مثل نور خورشید یا پاخور زیاد از بین نمی روند.

اماه هنوز افرادی هستند که معتقد هستند تایل های دیجیتال تفاوتی از نظر کیفیت با روتو ندارند، البته در شرایطی که لعاب و پخت آن محصول از سطح خوبی برخوردار باشد. اگر در بازار به دنبال تفاوت قیمت این دو باشید شاید با این موضوع برخورد کنید که مثلا قیمت کاشی روتو تکه ای ۲۰ هزار تومان باشد اما همین طرح از نوع دیجیتال متری ۲۰ هزار تومان. اما نگران نباشید این اختلاف قیمت لزوما به دلیل برتری یکی بر دیگری نیست، بلکه سختی تولید کاشی روتو است که به نسبت نوع دیجیتال که تکنولوژی روز است، قیمت آن را کمی بالاتر می برد. البته لازم به ذکر است که بعضی از تایل‌های دیجیتال از نوع روتو گران تر هستند.

قیمت

تمام محصولاتی که به بازر ارائه می شود کیفیت های متنوعی دارد. یکی از عواملی که در قیمت کاشی و سرامیک تأثیر دارد طرح آن است. میزان ضخامت و البته جذب رطوبت نیز از المان‌هایی هستند که در قیمت بی اثر نیستند. توجه کنید که قیمت کاشی و سرامیک به‌صورت متری محاسبه می‌شود، یعنی شما هنگام محاسبه هزینه کلی خرید‌تان باید متراژ مکان مورد نظر را در قیمت کاشی ضرب کنید. درنظر داشته‌باشید که این قیمت معمولا بدون هزینه نصب به شما اعلام می‌شود. در بازار، این محصولات را از متری حدود ۱۸ هزار تومان تا ۳۰۰ هزار تومان می‌توانید پیدا کنید که البته هزینه نصاب ممکن است حدودا متری ۶۰ هزار تومان برای شما خرج بردارد. نا‌گفته نماند، هستند کاشی‌هایی که قیمت آنها به‌صورت قطعه‌ای حساب می‌شود. این کاشی‌ها به تک‌گل معروف‌اند و کاربرد آنها معمولا بین کار و برای حاشیه‌ است که قیمت آنها حدودا از قطعه‌ای ۲۰ هزار تومان به بالاست.

کاشی ارزان

کاشی ارزان نوعی از تایل است که در نهایت برای شما مقرون به صرفه تمام خواهد شد. اما در کنار ق۴یمت پایین آن لازم است که استاتدارد لازم و کیفیت ع مطلوب را داشته باشد تا در نهایت از لحاظ هزینه تعمیر و تعویض هم تا سالها به دور باشید. پس در زمان انتخاب تنها به قیمت محصول توجه نکنید، و یژگی های تایل انتخابی خود را نیز در نظر بگیرید.

کاشی سرامیکی

کاشی-سرامیکی یکی از رایج ترین انواع تایل است که در خانه یافت می شود زیرا برای بسیاری از خانه ها مناسب است. برای ساخت تایل سرامیکی از مواد اولیه شامل خاک رس، کائولن، بال کلی، فلداسپات، دولومیت، شاموت و دیگر کانی ها استفاده می گردد. نصب و تمیز کردن آسان، صدها سبک در طراحی از ویژگی های این نوع تایل است. اگر به دنبال کاهش هزینه در بودجه بندی هستید تایل سرامیکی قیمتی عالی را ارائه می دهد.

ویژگی کاشی سرامیکی
کاشی سرامیکی

در زمان انتخاب تایل سرامیکی اطمینان حاصل کنید که تفاوت بین لعاب و بدون لعاب آن را درک کرده اید. تایل های سرامیکی با لعاب روی خود، محافظت بیشتری را برای پوشش به همراه دوام بیشتر فراهم می کند.

کاشی چینی

رایج ترین نوع از تایل ها کاشی چینی است که با تایل سرامیکی تفاوت دارد. کاستلانو می گوید. کاشی های چینی در دسته تایل های لعاب قرار می گیرند و به همین دلیل گاهی اوقات فقط به عنوان تایل های لعابدار شناخته می شوند. این تایل ها کاملاً لعاب دار یا بدون لعاب بوده و عموماً از ترکیبی از خاک رس و فلدسپات تشکیل شده است. البته این نکته را بدانید که تایل چینی در زیر مجموعه تایل سرامیکی است و جزویی از همان دسته است.

ویژگی کاشی چینی
کاشی چینی

زیرا این کاشی ها همچنین از مخلوطی از خاک رس ریز و سایر مواد معدنی استفاده می کنند. با این وجود ، tile چینی به دلیل داشتن بدنه متراکم و استفاده از درجه حرارت بسیار بالا برای تولید، می تواند از سایر تایل های سرامیکی متمایز شود. این tile  دارای گرد و غبار هستند. این باعث می شود تایل ها متراکم تر و با دوام تر از سایر های سرامیکی باشند.

کاشی شیشه ای

کاشی شیشه ای انتخابی مناسب برای آشپزخانه، حمام و مناطق دارای رطوبت می باشد. همچنین که این نوع کاشی ها نظافت بسیار آسانتری نیز دارند.

ویژگی کاشی شیشه ای
کاشی شیشه ای

مقاومت شیشه در برابر لکه، آن را به جایگزینی خارق العاده برای سنگ طبیعی تبدیل می کند. شراب قرمز و هر نوع غذای اسیدی مانند لیمو و سرکه بدون هیچگونه رنگ آمیزی دائمی از بین می رود. این نوع کاشی همچنین بحث زیبایی شناسی و مینیمالیستی را ارائه می دهد.

کاشی سیمانی

کاشی های سیمانی از قرن نوزدهم در خط تولید قرار گرفته اند.البته اکنون در طراحی داخلی مدرن حرف اول را می زنند.بزرگترین اشکال کاشی های سیمانی این است که آنها می توانند عواملی برای رشد تخم گذاری حشره ای باشند. علاوه بر این برای حفظ زیبایی باید یکبار در ماه کاشی سیمانی تمیز شود. سیمان در مناطق کم تردد و در مقادیر کم بهترین استفاده را دارد.

ویژگی کاشی سیمانی
کاشی سیمانی

کاشی مرمر

کاشی مرمر جزو محصولات گران تر تایلی می باشد. اما با وجود هزینه بیشتر کاملا ارزش خرید را دارد زیرا که کیفیت بالا و زیبایی بی نظیری دارد. اگر می خواهید زیبایی به هر آشپزخانه یا حمام بیفزایید ، کاشی های مرمر را انتخاب کنید. این محصول علاوه بر اینکه بسیار پرهزینه است، باید بدانید که به نگهداری زیادی نیاز دارد تا آن را بکر و مرتب نگه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *