معایب سرامیک مات | راهنمای خرید سرامیک مات

معایب سرامیک مات

معایب سرامیک مات در کنار مزایایی که دارد باید شناخته شده باشد. به این صورت تصمیم گیری را برای شما راحتتر می‌کند. حتی شما می‌دانید این نوع سرامیک را در چه مکان‌هایی باید استفاده کنید و یا اینکه برای چه محیط‌هایی مناسب نیست.

به صورت کلی شناخت معایب سرامیک مات انتخاب را برای شما ساده‌تر خواهد کرد. زمانی که اطلاعات کافی در مورد محصولی داشته باشید با خیال راحت برای خرید اقدام می‌کنید.

معایب سرامیک مات

سرامیک‌ها دارای لعاب هستند و این لعاب تعیین کننده نوع آن است. وقتی از لعاب مات برای پوشش استفاده می‌شود باعث می‌شود آن سرامیک و کاشی مات جلوه کند. البته کاشی و سرامیک با هم فرق دارند که در مطلب تفاوت کاشی و سرامیک می‌توانید آن را مطالعه نمایید.

این نوع سرامیک در کنار مزایایی که دارد، دارای معایبی نیز است. که البته برخی از این معایب شاید دلخواه بعضی از کاربران باشد و از دید آن‌ها مشکل محسوب نشود. آن‌ها را با هم بررسی می‌کنیم.

عدم انعکاس نور

یکی از مهم‌ترین معایب این نوع سرامیک این است که نور را منعکس نمی‌کند. این مسئله باعث می‌شود محیط پرنوری را برای شما فراهم نکند. اگر نسبت به مسئله نور حساس هستید و به وجود آن در فضا علاقه دارید باید بگویم این نوع سرامیک برای شما مناسب نیست. حتی شاید نور آن محیط را کمتر جلوه دهد. اما می‌توان امید داشت که با نورپردازی مناسب این مشکل را حل کرد. نور پردازی صحیح در کنار نصب سرامیک نوع مات می‌تواند محیطی با نور مناسب برای شما ایجاد کند.

معایب سرامیک مات

سخت تمیز شدن

از مزایای این نوع سرامیک این است که کمتر لکه به خود می‌گیرد. اما اگر آلودگی و لکه‌ای داشته باشد، تمیز کردن آن به سختی صورت می‌گیرد و این از معایب سرامیک مات است. به این دلیل که مانند سرامیک براق یکدست نیست عمل لکه گیری را سخت می‌کند.

برای دیدن سرامیک تکسرام کلیک کنید.

کوچک جلوه دادن محیط

از معایب سرامیک مات که در دکوراسیون بسیار تاثیرگذار است، کوچک جلوه دادن فضا است. اگر محیط بزرگی در اختیار دارید این نوع سرامیک فضا را با همان اندازه واقعی نشان می‌دهد. اما اگر محیط کوچکی دارید استفاده از این نوع سرامیک باعث کوچک جلوه دادن آن می‌شود.

استفاده از این نوع سرامیک برای پوشش دیوار مخصوصا برای فضاهای کوچک به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌شود. آنجا را بسیار کوچک نشان می‌دهد.

معایب سرامیک مات

ایجاد فضای دلگیر

گاهی استفاده از این نوع سرامیک برای بسیاری از افراد شیک و زیبا به نظر می‌آید. مخصوصا برای افرادی که طرفدار دکوراسیون کلاسیک هستند. البته باید بگویم واقعا فضای شیکی ایجاد می‌کند. اما برای بسیاری از افراد هم فضای دلگیری به وجود می‌آورد. مخصوصا اگر از رنگ تیره‌ای استفاده شود. رنگ‌های روشن می‌تواند این مشکل را برطرف کند.

برای دیدن قیمت سرامیک ارزان کلیک کنید.

مزایا و معایب سرامیک مات

از آن‌جایی که نمی توان مزایا و معایب سرامیک مات را از هم جدا کرد اجازه دهید به برخی از این مزایا اشاره کنیم. هر چند مزایا و معایب سرامیک مات و براق به طور کامل در مطلب سرامیک براق بهتر است یا مات عنوان شده است. به گونه‌ای که انتخاب را برای شما بسیار ساده خواهد کرد.

  1. لغزندگی کمی دارد. اگر به لیز خوردن فرش حساس هستید این گزینه بسیار مناسب است. همچنین افراد لیز نمی‌خورند. برای محیط‌های پر رفت و آمد مناسب است.
  2. آلودگی و لکه‌ها را کمتر نشان می‌دهد. نیاز به تمیزکاری همیشگی ندارد. با وجود این دلیل بسیاری از افراد برای محیط‌های پر رفت و آمد از این نوع سرامیک استفاده می‌کنند.
  3. مات بودن زیبایی و شیکی خاصی به محیط می‌دهد.

مزایا و معایب سرامیک مات

جمع بندی

در این مطلب سعی بر این بود که معایب سرامیک مات به طور کامل گفته شود. تا در کنار مزایایی که دارد قرار گیرند و شما بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. با این حال کارشناسان ما در مسیر انتخاب و خرید سرامیک همراه شما هستند. برای این کار از طریق راه‌های ارتباطی موجود در تماس با ما اقدام نمایید. تیم فلورا استیل در کنار شما خواهد بود.

این محتوا در سرامیک منتشر شده است. میتوانید این لینک را بوکمارک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + هشت =

میدونستی با خرید دو تا از محصولات برند مستر هوم هزینه ارسال برای شما رایگان میشه!!!

مستر هوم هود شومینه ای مدل 810
×

برای شروع گفتگو کارشناس مورد نظر خود را از لیست زیر انتخاب نمایید

×