حتماً برایتان پیش می‌آید که برای چربی زدایی هود آشپزخانه چگونه فیلتر هود را تعویض کنیم؟. همانطور که می‌دانید از انواع فیلترها در دستگاه و جاهای مختلف برای تصفیه آب، هوا و چربی استفاده می‌شود. عملکرد اصلی انواع فیلترها رد نکردن ذرات گرد و غبار، چربی و روغن و املاح مختلف آب از خود است که این عملکرد نسبت به کارایی آن دستگاه متفاوت است.

در این مقاله قصد داریم فیلتر هود را بررسی و سپس به نحوه تعویض آن بپردازیم. فلورا استیل در کنار ارائه انواع محصولات آشپزخانه از نحوه استفاده آن‌ها و راهنمایی‌های لازم را نیز برای شما عزیزان ارائه می‌دهد.

کارایی فیلتر هود آشپزخانه چگونه است؟

هود در آشپزخانه عملاً برای تهویه هوا استفاده می‌شود. هنگامی که آشپزی می‌کنید انواع بو ها و ذرات معلق در هوا تشکیل می‌شود و این مواد (به خصوص چربی‌ها) به دیوارها و اشیا می‌چسبد که باعث کثیفی و نامطبوع بودن فضای آشپزخانه‌تان می‌شود. برای جلوگیری از این روند، از هود استفاده می‌شود که فیلتر هود تمامی این ذرات را به خود جذب می‌کند و هوای نامطبوع را نیز می‌کشد.

به همین سبب فیلتر هود به مرور زمان کثیف شده و باعث می‌شود عملکرد هود افت کند، در نتیجه از هر مدت یکبار باید فیلتر هود تعویض گردد. حتماً اکنون برایتان سوال پیش می‌آید که مدت زمان تعویض فیتر هود باید چقدر باشد؟

باتوجه به اینکه فیلتر انواع هودها متفاوت است تعویض هر نوع فیلتر نیز متفاوت است. سه نوع فیلر در انواع‌ها استفاده می‌شود:

  1. فیلتر هود آلومینیومی (قابل استفاده در هود های جدید)
  2. فیلتر ذغالی
  3. فیلتر هود الیافی (قابل استفاده در هود های قدیمی)

در ادامه تک تک نحوه تعویض انواع فیلترهای هود توضیح داده خواهد شد ولی در حالت کل در مدت زمان 6 ماه الی 2 سال که بستگی به مقدار استفاده هود و نوع فیلتر دارد باید تعویض گردند.

تعویض فیلتر هود آلومینیومی:

معمولاً فیلتر آلومینیومی تا طولانی مدت نیاز به تعویض ندارد فقط کافیست هر چند مدت یکبار درآورده و تمیز کنید که در مقاله “چگونه چربی های هود را پاک کنیم؟” راهنمایی های لازم ارائه شده است، در صورت آسیب دیدن فیلتر آلومینیومی، می‌توانید ابتدا فیلتر را خارج کرده و میله نگهدارنده را پایین بکشید. پس از انجام این کار، فیلتر جدید را تعویض کرده و میله را در جای خود قرار دهید. پس توصیه می‌شود با تمیزکردن به موقع فیلترها از آسیب دیدن آن‌ها جلوگیری کنید تا نیازی به تعویض آن‌ها نباشد.

تعویض فیلتر هود ذغالی:

فیلترهای زغالی دوام زیادی ندارند. این فیلترها باید حداقل سالی یکبار تعویض شوند اما بهتر است هر 3 ماه یک‌بار آن‌ها را چک کنید. اگر فیلترهای زغالی را خیلی دیر تعویض کنید، کارایی هود کاهش می‌یابد و ممکن است هود از کار بیفتد.

ابتدا باید نوع فیلتر ذغالی مناسب برای هود خود را پیدا کنید. این فیلترها در انواع دایره‌ای و مربعی موجود می‌باشند. نصب فیلتر ذغالی بسیار ساده است و فقط کافیست فیلتر را در محل مناسبی در خروجی هود قرار دهید. برای جلوگیری از نشت هوا از خروجی فقط باید به عایق‌بندی مناسب توجه کنید.

تعویض فیلتر هود الیافی:

فیلترهای الیافی یکی از قدیمی‌ترین انواع فیلتر هود است که هود زیر کابینت‌ها یا کتابی است. این نوع فیلترها به هیچ وجه قابل شستشو نیستند بنابراین باید در اسرع وقت تعویض شوند. برای تعویض فیلتر الیاف آشپزخانه معمولاً باید هود را باز کرده و الیاف آن را جدا کرده و فیلتر جدید را در جای خود قرار دهید.

در این مقاله شما را انواع فیلتر هود و نحوه تعویض آن‌ها جهت نظافت هود آشنا کردیم. در فروشگاه اینترنتی فلورا استیل انواع هود آشپزخانه مدرن با برندهای مختلف و کیفیت بالا موجود می‌باشد، جهت خرید و دریافت راهنمایی‌های لازم با درخواستتان کارشناسان فلورا استیل با شما در ارتباط خواهند بود.

سوالات متداول:

فیلتر هود از کجا می‌توانیم بخریم؟

فیلتر هودهای مدل جدید را از نمایندگی‌های برند هودتان می‌توانید راهنمایی گرفته و تهیه کنید و فیلتر هودهای مدل قدیمی که الیافی هستند معمولاً در فروشگاه‌های لوازم یدک آشپزخانه موجود است.

فلورا استیل پس از خرید محصول خدمات پس از فروش دارد؟

بله، هر لوازم آشپزخانه‌ای که خرید کنید نمایندگی آن برند خدمات پس از فروش نیز ارائه می‌دهد.