پارکینگ جزء قسمت مهم هر ساختمان است که شامل استخمان‌های اداری، تجاری و مسکونی، هتل‌ها، بیمارستان‌ها و… هستند. بنابراین یکی از مهم‌ترین اولویت‌های هر معمار یا مهندس ساخت و ساز، انتخاب بهترین سرامیک کف برای پارکینگ است. همچنین انتخاب سرامیک پارکینگی اشتباه می‌تواند منجر به تعمیرات گران قیمت شود. پس آیا سرامیک برای کف پارکینگ مقاومت دارد؟

محصولات کاشی و سرامیک بسیار متنوع هستند و نمونه سرامیک‌های بسیار پرکاربرد و زیبایی امروزه تولید می‌شود که در قسمت‌های مختلف ساختمان کاربرد فراوانی دارد. در گذشته افکار عمومی این بود که استفاده از سرامیک در حیاط و فضای باز نامناسب است. اما امروزه با استفاده از تکنولوژی روز و پیشرفته، کاشی و سرامیک با تخلخل کم و استحکام و دوام بالا تولید می‌شود که برای مصارف حیاط و پارکینگ مناسب می‌باشد.

از آنجایی که پارکینگ یک منطقه پر رفت و آمد است، بهتر است در انتخاب سرامیک کف پارکینگ مناسب دقت کنید، همچنین باید در هنگام نصب سرامیک نیز دقت کنید که سرامیک‌ها به درستی آب‌بندی شده باشند. پس جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مقاله با فلورا استیل همراه باشید…

سرامیک کف پارکینگ باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

از آنجایی که پارکینگ اغلب مملو از رفت و آمد است، باید از سرامیک پرسلان استفاده کرد که استحکام بسیار بالایی دارد و در برابر فشار و ضربه مقاومت بالایی نیز دارد. همچنین کاشی‌های پرسلان برای پارکینگ باید در برابر سرما و گرما مقاوم بوده و در اثر حرارت یا یخ زدگی ترک نخورند و آسیب نبینند. به‌همین دلیل مقاومت بالای سرامیک‌های پرسلان، در اثر وزن سنگین ماشین‌ها و رفت و آمد زیاد آسیب نمی‌بینند. همچنین اندازه و ابعاد سرامیک پارکینگی بستگی به سلیقه شما دارد که در اندازه‌های 80*80، 100*100، 120*75 و… هستند.

در انتخاب کاشی و سرامیک در مناطق گرمسیر و سردسیر تفاوت‌هایی وجود دارد. در مناطق سردسیر به دلیل سردی هوا و احتمال بارش برف و باران بهتر است از کاشی و سرامیک ضد لغزش استفاده شود که سرامیک مات بیشتر توصیه می‌شود. زیرا اگر سطح کاشی و سرامیک لغزنده باشد، ممکن است در برف، باران و یخبندان دچار لغزش و بروز حوادثی شود. اما در مناطق گرمسیری به دلیل تابش مستقیم آفتاب و گرمای زیاد بهتر است از کاشی و سرامیک با مقاومت و دوام بالا استفاده شود.

مزایای استفاده از سرامیک برای پارکینگ:

از مزایای سرامیک کف پارکینگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سرامیک‌های کف از نظر رنگ و طرح تنوع زیادی دارند.
  • در برابر ایجاد هرگونه خط و خش بسیار مقاوم هستند.
  • نصب سرامیک سریع و آسان، و هزینه معقولی نیز دارد.
  • انواع سرامیک پارکینگی را می‌توان با قیمت‌های ارزان‌تر از محصولات سنگی و … از بازار خریداری کرد.
  • در برابر مواد شیمیایی دوام بالایی دارند.

در نتیجه با سرامیک پارکینگی و مزایای استفاده از سرامیک کف آشنا شدید. این محصول را با تنوع و کیفیت بالا از فروشگاه اینترنتی فلورا استیل به‌صورت ارزان می‌توانید تهیه کنید.