وبلاگ

برای براق شدن سرامیک کف چه باید کرد؟

از آنجایی که کاشی و سرامیک‌ها می‌توانند به خانه زیبایی ببخشند، در صورت کثیف بودن نیز جلوه‌ای نخواهند داشت، بنابراین از کثیف شدن آن‌ها تا حد امکان جلوگیری کنید. آیا می‌دانید برای براق شدن سرامیک کف چه باید کرد؟ پس با فلورا استیل همراه باشید…

اگر سرامیک منزل یا محل کار خود را روزانه یا در مدت زمان کوتاهی تمیز کنید کارتان راحت‌تر خواهد بود و هر بار سعی کنید با آب تمیز یا مواد شوینده مانند وایتکس بشویید. شستشوی مداوم از تجمع لکه‌های سخت در سطح سرامیک جلوگیری می‌کند، در نتیجه سرامیک کف فضایتان همیشه درخشان و براق خواهد بود.

سرامیک کف به دلیل تردد مداوم بر روی آن مخصوصاً در محیط‌های اداری و تجاری، دائماً در معرض انواع کثیفی‌ و آلودگی‌ها قرار می‌گیرد، بنابراین می‌توانید به طور مرتب سرامیک‌های اتاق و پذیرایی یا هر قسمت دیگری از منزل و محیط کار خود را در مدت زمان کوتاهی تمیز کنید. با همین روش، دیگر نیازی نیست به دنبال روش‌های تمیز کردن سرامیک و نگران این موضوع باشید.

نحوه تمیز کردن لکه‌های سخت سرامیک کف:

  • برای تمیز کردن کاشی‌هایی که، از لکه‌های سرسخت به راحتی از بین نمی‌روند، از بخارشوی استفاده کنید، بخار مانند یک پاک کننده عمل می‌کند. فقط مخزن را پر کنید و دستگاه را روشن کنید و آن را در قسمت‌هایی که می‌خواهید تمیز کنید بکشید.
  • جوش شیرین یکی از مواد محبوب دیگر است که برای تمیز کردن سرامیک‌ها استفاده می‌شود. مقداری جوش شیرین را با آب مخلوط کرده و روی سطح لکه‌دار بپاشید سپس اجازه دهید مخلوط چند ساعت در سرامیک بماند. سپس مواد را با حوله یا انواع تی کاملاً تمیز کنید و در نهایت با اسفنج آغشته به آب گرم باقی مانده مخلوط را پاک کنید و بگذارید کاشی‌ها خشک شوند.
  • همچنین از انواع مواد شوینده برای پاک کردن سرامیک کف می‌توانید استفاده کنید. از قدیمی‌ترین مواد شوینده وایتکس است ولی به دلیل مضرات این مواد برای ریه‌ها و… چندان توصیه نمی‌شوند. امروزه انواع مواد شوینده که با بوی خوش همراه هستند در بازار موجود هستند که به راحتی می‌توانید استفاده کنید.
  • در سرویس بهداشتی که باید همیشه تمیز و استریل باشد به‌صورت روزانه در محیط‌های شلوغ نظافت شود، گاهی اوقات با تجمع زیاد آب در حمام لایه‌ای رسوب در روی سطح سرامیک‌ها اینجاد می‌شود برای تمیز کردن آن بهترین روش استفاده از سرکه می‎باشد.

سرکه را با مقداری آب مخلوط کرده و به سطح سرامیک‌ها اسپری کنید و چند ساعتی بگذارید بماند سپس با آب کاملاً بسابید و بشویید. این روش موثرترین راه برای از بین بردن رسوب روی سرامیک می‌باشد.

مراحل تمیز کردن سرامیک کف:

برای تمیز کردن سرامیک کف حتماً توصیه می‌شود گرد و غبار روی سرامیک را تمیز کنید مثلاً با جارو کشیدن، سپس با مواد شوینده و تی کامل پاک کنید در این صورت سرامیک‌ها کامل براق خواهند شد.

مراحل و نحوه تمیز کردن سرامیک براق با سرامیک کف چندان فرقی باهم ندارند. فقط در سرامیک مات لکه‌های سخت باید بیشتر سابیده شوند ولی در سرامیک مات این عملکرد راحت‌تر است. البته که هر لکه‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‌ای به مدت زمان زیادی در روی سرامیک باقی بماند تمیز کردنش سخت خواهد بود. به همین دلیل سعی کنید برای زیبایی و راحتی بیشتر کاشی و سرامیک خود را دائماً تمیز نگهدارید.

امیدواریم مطالب مفیدی برایتان واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *