از قسمت‌های مهم هر خانه‌ای آشپزخانه می‌باشد، باتوجه به اینکه امروزه تنوع کاشی و سرامیک برای استفاده در آشپزخانه زیاد است، در این مقاله راهنمای انتخاب و خرید کاشی بین کابینتی برای شما ارائه داده‌ایم. با ما همراه باشید…

در زمان‌های قدیم قسمت آشپزخانه در دید نبود و همانند اتاق چهار دیواری بود ولی امروزه آشپزخانه‌ها بسیار مدرن هستند. با دکوراسیون داخلی آشپزخانه منزل را کلی شیک‌تر و جذاب جلوه می‌دهد. پس اگر از زیربنای دکوراسیون آشپزخانه شروع کنیم ابتدا باید به نحوه انتخاب سرامیک کف و کاشی بین‌کابینتی بپردازیم.

ارتباط بین سرامیک کف و کاشی بین کابینتی:

شما وقتی منزلتان را بازسانی و یا از نو می‌خواهید بسازید، دید موارد اساسی و زیرساختی باید دقت بسیار کرد. از همه مهم‌تر چون کاشی و سرامیک از نظر نصب یا کندن سخت است و همچنین در هنگام خرید هزینه بالاتری دارد، بهتر است از کاشی و سرامیک با کیفیت بالا و مرغوب انتخاب کنید همچنین طرح و رنگ آن نیز بسیار مورد توجه است.

درخصوص آشپزخانه چون هم برای کف و هم دیوار نصب سرامیک الزامی است، هماهنگی در بین این دو باید ایجاد کنید. در ابتدا در ذهنیت خود تصمیمی داشته باشید که آشپزخانه‌ای با طیف رنگ روشن دوست دارید یا تیره؟

شما می‌توانید از رنگ‌های عمومی مانند سفید، کرمی، طوسی، بژ و… استفاده کنید که ترکیب رنگشان با دیگر رنگ‌ها آسان‌تر است. اگر از این نوع رنگ‌های ساده استفاده می‌کنید، کاشی بین‌کابینتی را می‌توانید طرح‌دار انتخاب کنید.

شاید هم دوست دارید از رنگ‌های تیره استفاده کنید در این صورت پیشنهاد می‌شود برای سرامیک کف مشکی یا طوسی تیره استفاده کنید. همچنین برای کاشی بین کابینتی ترکیب رنگ‌های طلایی-مشکی یا طوسی-سفید انتخاب‌های مناسبی هستند.

بعضی افراد علاقه دارد از رنگ‌های متفاوت مانند فیروزه‌ای، قهوه‌ای، زرد و… استفاده کنند. در این مورد بهتر است سرامیک کف را به‌صورت ساده سفید یا مشکی انتخاب کنید و در کاشی بین کابینتی از این نوع رنگ‌های متنوع استفاده کنید، البته که تمامی موارد ذکر شده به‌صورت سلیقه‌ای می‌باشند.

کاشی بین کابینتی طرح‌دار یا ساده:

از آنجایی که به انتخاب و سلیقه هر شخص بستگی دارد، ولی این مورد را هم در نظر داشته باشید شاید یکبار برای همیشه کاشی و سرامیک منزل خود را انتخاب می‌کنید. اینکه کاشی بین کابینتی ساده یا طرح‌دار باشد بستگی به انتخاب نوع دکوراسیون منزلتان دارد. اگر قصد دارید از کابینت با طرح و رنگ ساده استفاده کنید کاشی بین کابینتی طرح‌دار انتخاب خوبی است. انواع طرح‌ها می‌توانید به‌صورت رگه‌دار باشد، طرح سنگ باشد یا گاهاً در بین کاشی بین‌کابینتی به‌صورت تکی از کاشی با طرح گل یا رنگ متفاوت استفاده می‌شود که این طرح نسبتاً قدیمی می‌باشد.

ولی اگر آشپزخانه شما از نور کمتر، متراژ پایین، کابینت با رنگ تیره قصد دارید بهتر است از کاشی بین کابینتی ساده و با رنگ روشن به‌کار ببرید تا آشپزخانه جلوه‌ای دلباز تر داشته باشد.

کاشی بین کابینتی مات یا براق:

در هر دو نوع کاشی مات و کاشی براق معایا و مزایایی وجود دارند که باتوجه به محل استفاده از سرامیک نوع آن را انتخاب می‌کنیم. البته به این مورد هم باید اشاره کرد که انتخاب هر دو نوع سلیقه‌ای نیز می‌باشد.

از آنجایی که آشپزخانه به بهداشت و نظافت زیاد نیاز دارد و همچنین امکان ریختن هر نوع مواد غذایی یا مایعات هم وجود دارد سرامیک براق معمولاً راحت‌تر تمیز می‌شود و این نوع سرامیک به دلیل براق بودن فضا را جذاب‌تر جلوه می‌دهد. برای کاشی بین‌کابینتی به جهت زیبایی و تمیزی راحت توصیه می‌شود از کاشی براق استفاده کنید زیرا تنها با یک دستمال کشیدن به راحتی چربی و کثیفی‌ها پاک می‌شود.

ولی برای سرامیک کف از نوع مات هم می‌توانید استفاده کنید. به دلیل اینکه در روی سرامیک مات امکان لیز خوردن نیست انتخاب خوبی می‌تواند باشد.

در این مقاله سعی کردیم تمامی موارد مربوط به کاشی بین‌کابینتی را ارائه دهیم. امیدواریم که مفید واقع شده باشد. جهت خرید و کسب اطلاعات بیشتر کافیست درخواست خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت کارشناسان فلورا استیل با شما در ارتباط باشند.

خانه شما لایق بهترین هاست…