کاشی کف سرویس بهداشتی برای کف از پرکاربردترین نوع کفپوش است، اما برای خرید کاشی سرویس بهداشتی برای کف از کدام طرح سرامیکی استفاده کنید؟ یا برای کف سرویس بهداشتی از چه اندازه و ابعادی باید استفاده کرد؟ یا لعاب کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی مات باشد یا براق؟

با وجود تنوع کاشی و سرامیک در بازار، انتخاب سرامیک مناسب سرویس بهداشتی کار دشواری است. در مرحله اول موردی که در انتخاب سرامیک جلب توجه می‌کند رنگ و طرح آن است. اما نکات مهمی وجود دارد که باید هنگام خرید و انتخاب کاشی سرویس بهداشتی برای کف در نظر بگیرید. به‌همین دلیل جهت کسب اطلاعات بیشتر با فلورا استیل همراه باشید.

ابعاد مناسب کاشی سرویس بهداشتی برای کف:

اولین مسئله ابعاد سرامیک است، از آنجایی که سرویس بهداشتی قسمتی از خانه یا هر ساختمان هست که باید همیشه تمیز نگه داشته شود، بنابراین استفاده از سرامیک‌های کوچک در سرویس بهداشتی توصیه نمی‌شود. زیرا شیارها محل تجمع آلودگی و رطوبت هستند و در نتیجه تمیزکاری آن‌ها زمان زیادی از شما خواهد گرفت.

همچنین اگر حمام یا توالت شما کوچک است، بهتر است سرامیک سایز بزرگ انتخاب کنید، زیرا سرویس بهداشتی در این‌صورت بزرگ‌تر به نظر می‌رسد.

ویژگی‌های کاشی کف حمام و دستشویی:

  • مقاوم بودن در برابر آب: کاشی‌های حمام باید در برابر آب مقاوم باشند. این نکته مهمی است زیرا حمام مکانی پر از رطوبت است. بنابراین، کاشی‌های حمام باید بتوانند به طور موثر در برابر آب مقاومت کنند تا از نفوذ آب به سرامیک جلوگیری شود. به‌همین دلیل برای سرویس بهداشتی ترجیحاً از سرامیک پرسلان استفاده می‌شود. زیرا درصد جذب آب این نوع سرامیک کمتر از 0.5درصد می‌باشد.
  • مقاومت در برابر لغزش: کاشی کف حمام باید مقاوم در برابر لغزش باشد. این امر به ویژه برای جلوگیری از سر خوردن افراد مهم است. به‌همین دلیل برای کف حمام ترجیحاً از سرامیک مات استفاده می‌شود.
  • ظاهر زیبا: سرامیک کف سرویس بهداشتی باید ظاهری زیبا و مدرن داشته باشند تا به زیبایی کلی سرویس بهداشتی افزایش یابد.
  • مقاوم در برابر خط و خش: کاشی کف حمام باید دوام و مقاومت خوبی در برابر خراش و سایش برای استفاده مداوم داشته باشد.

انتخاب کاشی و سرامیک با توجه به رنگ:

بهترین طیف رنگ برای سرویس بهداشتی طیف رنگ خنثی و سبک است. زیرا این رنگ‌ها دارای انعکاس متعادل نور هستند. استفاده از رنگ‌های تیره در فضای کوچک محیط را دلگیرتر و کوچک‌تر می‌کند. برای سرویس‌های بهداشتی کوچک رنگ‌های براق و برای سرویس‌های بهداشتی بزرگ رنگ‌های مات را ترجیحاً انتخاب کنید.
مناسب‌ترین کاشی و سرامیک برای کف سرویس بهداشتی، نمونه‌هایی با رنگ‌های خنثی هستند. و بهتر است کاشی و سرامیک‌های با رنگ های مختلف برای دیوار و کف استفاده کنید که برای سرامیک دیوار نمونه‌های طرح‌دار نیز انتخاب خوبی هستند.
در سرویس بهداشتی که از رنگ‌های خنثی برای دکوراسیون در کنار رنگ‌های باکیفیت دیگر استفاده می‌شود چشم را خسته نمی‌کند. به عنوان مثال: استفاده از رنگ‌های صورتی و سبز با رنگ سفید، رنگ قهوه‌ای برای دیوارها به همراه رنگ‌های روشن کف نیز انتخاب خوبی برای سرویس بهداشتی‌های بزرگ است. همچنین رنگ آبی در ترکیب با رنگ سفید حس طراوت را منتقل می‌کند.
البته انتخاب سرامیک کف سرویس بهداشتی و سرامیک دیوار به سلیقه افراد بستگی دارد، اما رنگ‌هایی مانند سرمه‌ای و سفید، سیاه و سفید و رنگ‌های دیگر مانند خاکستری و طلایی بسته به اندازه فضای مورد نیاز انتخاب‌های جالبی هستند.
انتخاب رنگ‌های روشن و سفید برای کف بیشتر رایج است. در واقع، رنگ سفید یک رنگ خنثی در نظر گرفته می‌شود، رنگ سفید جلوه‌ای روشن دارد و برای استفاده در دیوار و کف‌ مناسب است اما ترکیب آن با رنگ‌های دیگر می‌تواند شیک باشد.

تفاوت کاشی سرامیک مات و براق، کدام بهتر است؟

به طور کلی تصمیم به استفاده از کاشی‌های مات یا براق برای سرویس بهداشتی بستگی به نیاز شما و اندازه فضا دارد. کاشی‌های مات مقاوم در برابر لغزش هستند، کثیفی کمتری را نشان می‌دهند و می‌توانند ظاهری شیک به سرویس بهداشتی شما ببخشند. سرامیک براق هم باعث می‌شود فضا بزرگ‌تر و روشن‌تر به نظر برسد و تمیز کردن آن آسان‌ است. نقطه ضعف کاشی‌های مات این است که تمیز کردن آن‌ها در صورت نیاز دشوارتر است.

در این مقاله تمامی موارد مورد نیاز برای انواع کاشی سرویس بهداشتی برای کف ارائه شد، امیدواریم در انتخابتان کمکی کرده باشیم. جهت خرید ارزان سرامیک و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروشگاه اینترنتی فلورا استیل همراه باشید.